Mautnerová Eva

akad. mal. Eva Mautnerová

 

Milí žáci, 

srdečně vás zdravím a připomínám práci na našem komiksu s názvem Prodloužený NOČNÍ LET nebo NOČNÍ VÝLET. Možná, že vymyslíte lepší název pro dobrodružství, která zažijeme ve smyšleném cestování letadlem.

 

Prvním vaším úkolem, mimo jiné, je výtvarně ztvárnit titul komiksu.

Název bude umístěn nad čtyřmi obrázky hned na titulní straně. Pro představu posílám foto s prázdným místem pro titul, s tmavým pozadím i s písmem, které už ve škole udělal Yanick.

 

Rozměr komiksu odpovídá fomátu A2 - 42 x 59,4 cm

na titul zbývá volný pruh o šířce  38,7 a výšce 16,7 cm.

 

Na fotce je formát vidět jako tmavá plocha, na kterou lze umístit písmo. Jestli použijete barevné nebo bílé pozadí nechávám na vás. Kdo umíte grafiku na počítači s chutí do toho. Jinak můžete kreslit fixem, vystřihovat, doplňovat písmo obrázky, můžete zkusit digitální písmo, nechávám všechno na vaší fanazii. Jenom prosím, nezapomeňte na čitelnost.

 

Komu se nechce do písma, může dál kreslit postavy. Jeden komixový obrázek je o centimetr nebo dva menší, než formát A4 - 21 x 29,7 cm.

 

Pokud byste měli zájem, vysvětlím vám vše podrobněji. Volejte na číslo 739 147 186 nebo E- mail adresa evamaut@seznam. cz

Těším se na vás a krásné Velikonoce

 

Milí žáci,

 

všechny vás zdravím a děkuji za zaslané fotky výkresů. Z vašich návrhů něco společně vybereme  a použijeme.

 

Máme málo materiálu k poslednímu dílu komiksu. Komiks končí zmenšením lidí na pidilidi, po napití z láhve živé vody (dárek od mimozemšťanů).

Vaším dalším úkolem je nakreslit, jak malý človíček chodí přírodou a setkává se se zvířátky našimi nebo exotickými, s hmyzem nebo ptáky. Může sbírat houby, sedět v parku pod lavičkou, koupat se v rybníce..... Můžete překvapit originálními nápady.

Formát výkresu A4, fixy a pastelky. Mějte se krásně

                                                                                          Eva Mautnerová